رئیس پارک علم فناوری دانشگاه تهران از صرف 500 میلیارد ریال برای خرید مواد محترقه در چهارشنبه سوری خبر داد.
عباس زارعی رئیس پارک علم فناوری دانشگاه تهران ؛ در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: چهارشنبه سوری جشن تاریخی و کهن کشورمان است که باید ارزش آن را بدانیم.
 وی در خصوص اینکه برخی افراد این شب را تبدیل به یک ناهنجاری برای خالی کردن احساساتشان می‌کنند، گفت: متاسفانه افرادی هستند که با این رفتارها جامعه را دچار مشکل می کنند.
رئیس پارک علم فناوری دانشگاه تهران افزود: به نظر من چهارشنبه سوری باید جشن کناریکدیگر بودن، باشد، نه اینکه این سنت را با رفتارهای نادرست به نگرانی برای خانواده‌ها تبدیل کنیم.
وی گفت: وقتی در این شب فردی آسیب ببیند، نه تنها به خود بلکه به جامعه صدمه وارد می‌کند، چرا که این شخص می‎تواند برای جامعه تولید ثروت کند.
زارعی اضافه کرد: توصیه می‌کنم جوانان در چهارشنبه سوری رفتارهای نادرستی نداشته باشند و برنامه‌های کشور نیز بازدارنده این حوادث تلخ باشد.
رئیس پارک علم فناوری دانشگاه تهران تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت کشور 80 میلیون نفر است اگر از این تعداد 5 میلیون خانواده 100 هزار تومان مواد محترقه خریداری کنند، مبلغی حدود 500 میلیارد ریال از کشور خارج می‌شود زیرا معمولا این مواد به کشور وارد می‌شوند.
وی افزود: این مبلغ بالا، سهم مردم کشور است و باید برای صرف کارهای فرهنگی و توسعه کشور شود، با خریداری این مواد مخالفم زیرا علاوه بر آسیب رسانی به مردم و جامعه، سرمایه کشور را هم از بین می‌برد.