رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از ۳ ایده برتر در دستاورد‌های هسته‌های نوآور خبر داد.

عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران  در مراسم اختتامیه مسابقه دستاوردهای هسته‌های نوآور برنامه شکوفایی که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد،گفت: برنامه امروز در زمینه طرح های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران است که این طرح به دانشجویان کارشناسی و ارشد این اجازه را می دهد که طرح هایشان را بتوانند ارائه و در نهایت بعد از داوری،  این طرح ها  وارد بازار محصول شوند.


تخصیص 37 میلیون تومان برای گسترش طرح های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در خصوص  اینکه اگر استادی بخواهد طرح خود را گسترش دهد می‌تواند اعتبار پژوهشانه شکوفایی 2 را دریافت کند، اظهار کرد: اگر استاد بخواهد، طرح خود را گسترش و آن را توسعه دهد می‌تواند اعتباری بین 25 الی 37 میلیون تومان دریافت کند.

وی بیان کرد: فراخوان مسابقه دستاوردهای شکوفایی برای حمایت از پایان نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران ارائه شد و در مدت یک سال این ایده‌ها راه خود را طی کرده‌اند و در نهایت 78 طرح به عنوان طرح برتر امروز به مسابقه پرداخته‌اند.

زارعی تصریح کرد: امروز سه ایده برتر انتخاب شده و جایزه دریافت می کنند، این نفرات می توانند در دوره شکوفایی 2 شرکت کنند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار کرد: تمام تیم‌هایی که امروز در این مسابقه به رقابت می‌پردازند، دانشجویان دانشگاه تهران هستند و در آزمایشگاه و کارگاه‌های عملی این دانشگاه فعالیت خود را انجام داده‌اند، این طرح‌ها در حوزه‌های فنی مهندسی، زیست، بیوتکنولوژی و غیره است.