در این نشست که روز چهارشنبه 9 آذرماه با حضور مدیران انجمن های فعال در حوزه صنعت در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ضمن معرفی پارک و بیان توانمندی ها و اهداف آن اظهار کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قصد دارد در راستای نزدیکی هر چه بیشتر دو حوزه دانشگاه و صنعت، زمینه ای را فراهم آورد تا شرکت های مستقر در پارک با انجمن های تخصصی در حوزه های گوناگون صنعتی و نیز سایر تشکل ها و اتحادیه ها، تعامل بیشتری داشته باشند، به نحوی که زمینه های پیشرفت و ترقی را برای هر دو طرف، بیش از پیش فراهم آورد.
در این مراسم  مدیران عامل سه شرکت رهپویان ژئوماتیک، ایلیا بنیان دانش، پترو گاز خاورمیانه به نمایندگی از مجموعه شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ضمن معرفی فعالیت های خود، به تشریح نتایج همکاری شان با پارک پرداختند. ایشان با اشاره به گوشه ای از فرصت های پیش رو در همکاری با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برخی از موانع احتمالی آسیب رسان به زمینه های این همکاری را نیز بیان داشتند.
از جمله نتایج مورد اشاره شرکت های مستقر در پارک در این همکاری مشترک موارد زیر می باشد:
-    جامعیت شرکت های مستقر و عضو در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در حوزه های مختلف علم و فناوری.
-    حرکت در جهت تامین نیازهای صنعت و جامعه در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی.
-    حرکت شرکت های پارک در لبه فناوری.
-    تاکید بر داشتن عزم جدی و همگانی در جهت حل مشکلاتی مانند: مشکلات رایج در تولید، رانت های مخرب، واسطه ها و مقاومت در برابر خرید کالاهای داخلی.
مدیران این شرکت ها هم چنین یادآور شدند: هرکدام از شرکت های مستقر در پارک آمادگی دارند با کمک سرمایه گذاران، به یک صنعت بزرگ تبدیل شده و ضعف های موجود در صنعت را برطرف کنند که در این راستا، انجمن ها با همگرایی جمعی در زمینه مشکلات و مطالبات شرکت ها از کارفرمایان می توانند راه گشای این مساله باشند.
ایشان افزودند: شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، به هیچ عنوان به منزله رقیب سایر شرکت ها نبوده و در واقع، مکملی برای شرکت های فعال در حوزه صنعت به حساب می-آیند.
بخش بعدی این نشست به پانل پرسش و پاسخ اختصاص یافت.
در این پانل که به ریاست دکتر زارعی هنزکی و همراهی هشت تن از مدیران انجمن ها و اتحادیه ها و با محوریت چگونگی فراهم آوردن زمینه گسترش همکاری ها میان انجمن ها با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، مطرح شد که پارک علم و فناوری به دنبال طراحی و اجرای پلتفرمی برای نزدیکی سرمایه و دانشگاه است تا از این طریق، سرمایه های موجود در حوزه صنعت، در ظرفیت های این پارک استفاده شود، به گونه ای که در نهایت بتوان گوشه ای از مشکلات شرکت ها و صنایع را برطرف نمود.
در این راستا، تفاهم نامه هایی نیز بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و چند انجمن داوطلب به امضا رسید که به منزله اولین قدم در این مسیر به شمار می‌رود. به موجب این تفاهم نامه ها دو طرف آمادگی خود را برای همکاری با یکدیگر اعلام داشتند.
در ادامه، ضمن پاسخ اعضای پانل به سوالات حاضرین، به برگزاری نشست ها و حلقه های تخصصی در حوزه¬های مختلف که به واسطه آنها هر دو طرف، شناخت بهتری نسبت به توانمندی ها، ظرفیت ها و مشکلات موجود بدست آورند، تاکید شد.
در بخش پایانی مراسم نیز مهندس فریدوند، مدیر صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، با اشاره به خدمات و تسهیلاتی که این صندوق در اختیار شرکت های مستقر در پارک قرار می‌دهد، اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران در راستای کمک به فرآیندِ نزدیکی و همکاری دانشگاه و صنعت حاضر است تسهیلاتی مانند صدور ضمانت نامه های مورد نیاز، تدوین مدل های مالی و تامین مالی، ارائه خدمات ممیزی و ارزیابی طرح¬ها و شرکت ها، کارگزاری منابع دستگاه های دولتی برای تسهیل دریافت خدمات و نیز ارائه خدمات مالی و اعتباری را در اختیار شرکت های تحت پوشش انجمن ها قرار دهد.
در انتهای مراسم نیز دکتر مینا مهرنوش مدیر مسیول روزنامه کسب و کار ضمن جمع بندی مباحث مطرح شده در نشست، خاطر نشان کرد: شرکت های مستقر در پارک و شرکت های مستقل می-توانند در زمینه های 1. بازاریابی و فروش، 2. سرمایه گذاری، 3. منابع انسانی، 4. مسائل حقوقی، 5. دانش فنی و .... با یکدیگر همکاری داشته باشند.