رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اعلام کرد: راه اندازی تشکیل قطب سرمایه گذاری فرابورس در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و همکاری و مشارکت در راه اندازی و راهبری اتاق سرمایه به عنوان قطب سرمایه گذاری از جمله اهداف این تفاهم نامه است.
 عصر امروز شنبه 20 آبان ماه مراسم انعقاد تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سازمان فرابورس ایران در محل سازمان مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم زارعی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشجویان دارای ایده فن آورانه از مخاطبین این پارک هستند، گفت: اعضای هیئت علمی، شرکت‌های فن آور رویشی از جمله مخاطبین ما هستند و مراکز رشد و نوآوری و کارآفرینی در این پارک فعال هستند.

وی افزود: از جمله خدمات مرکز نوآوری می‌توان به اعتبار تحقیق و توسعه و اعتبار آموزشی، خدمات پشتیبانی، مشاوره و تحقیقات اشاره کرد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به پروژه شهر دانش گفت: بخشی از ایده شهر دانش در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران انجام می‌شود تا نیازهای کشور را حل کند. شهر دانش برای رسیدن به نسل سه و چهار دانشگاه تنظیم شده تا دانشگاه تهران هر چه سریع‌تر به این مهم دست یابد. اجرای این طرح موجب اشتغال بیش از ۶۰ هزار فارغ التحصیل جوان و محقق شده است.

وی در ادامه به تشریح اهداف انعقاد این تفاهم نامه پرداخت و گفت: راه اندازی تشکیل قطب سرمایه گذاری فرابورس در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، همکاری و مشارکت در راه اندازی و راهبری اتاق سرمایه به عنوان قطب سرمایه گذاری، راه اندازی تالار منطقه‌ای – اختصاصی فرابورس در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، همکاری در برگزاری رویدادهای نوآوری و تخصصی مربوط به حوزه سرمایه گذاری و کمک به تجاری سازی فناوری‌های واحد فن آور از جمله اهدافی است که در انعقاد این تفاهم نامه دنبال می‌شود.