نشست مشترک پارک علم و فناوری و پردیس کشاورزی منبع طبیعی روز چهارشنبه 18 بهمن ماه برگزار شد .
در این مراسم که با حضور رییس و مدیران پارک و اعضای شورای پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد، دکتر عباس زارعی رییس پارک علم و فناوری ضمن معرفی پارک علم و فناوری با اشاره به برنامه‌های آتی این پارک گفت: توسعه قطب‌های علمی دانشگاه و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار این پارک قرار دارد.
عباس زارعی امروز در این مراسم،‌ افزود: در کشور ما دولت با رویکرد اقتصاد مقاومتی عمل می‌کند، همانطور که در دنیا نیز اقتصاد مقاومتی نقش مهمی را ایفا می‌کند.
وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری در کشور ایران ارتباط دهنده دولت، دانشگاه و صنعت هستند، اظهار کرد: این پارک‌ها در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان هستند و در اقتصاد دانش‌بنیان، تولید ملی و کاهش وابستگی اقتصادی به نفت دنبال می‌شود.
زارعی اضافه کرد: صنعت اینترنتی و اینترنت صنعتی مبحثی است که باید در اقتصاد صنعت چهارم منتظر آن باشیم و ما در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برای هماهنگ شدن با تحولات انقلاب صنعت چهارم برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ایجاد دانشگاه نسل سوم و کارآفرین را از دیگر رویکردهای این پارک نام برد و ادامه داد: در این نسل از دانشگاه، دیگر دانشگاه‌ها به تولید پژوهش نمی‌پردازند، بلکه مدیریت پژوهش را مدنظر قرار می‌دهند.
وی به فعالیت‌های دانش‌بنیان این پارک اشاره کرد و گفت: بیشترین درآمد این پارک از حوزه ICT است.
زارع همچنین به برنامه‌های آتی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: توسعه قطب‌های علمی دانشگاه و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله برنامه‌های آتی ما به شمار می‌رود.
به گفته وی، مهم‌ترین فعالیت‌های قطب‌های علمی حرکت در سیستم‌های حل مسئله و تبدیل فناوری به کسب وکارهای دانش‌بنیان دانست.
وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات در حوزه فناوری بیشترین درآمد را دارند، گفت: مهم‌ترین بخش قطب علمی در سیستم‌های حل مسئله است که بتوان به واسطه آن، فناوری را به کسب و کار تبدیل کرد.
زارعی با بیان اینکه توسعه سطح فناوری در پارک به سطح "های‌تک" رسیده است، خاطر نشان کرد: ثبت اختراعات در این پارک علم و فناوری به 50 مورد رسیده است.
در ادامه دکتر گلدانساز رییس پردیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی ضمن استقبال از برنامه های پارک علم و فناوری خاطر نشان کرد: طرح‌های بسیار خوبی توسط محققین این پردیس در حال انجام است  و تلاش داریم پارک علم و فناوری را در پردیس توسعه دهیم و یک مرکز نوآوری در پردیس دایر کنیم تا تحقیقاتی کاربردی و به مرز بازار رسیده را توسعه دهیم و تجاری‌سازی کنیم.
در ادامه جلسه بصورت پرسش و پاسخ به پایان رسید.