فضای کار اشتراکی Co-working  پارک علم و فناوری دانشگاه تهران روزشنبه  13 بهمن ماه باحضور ریس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، رئیس بنیاد نیکوکاری جمیلی و رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز کرد. 

در ابتدا افتتاح این فضا، دکتر زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ضمن اشاره به استقرار تدریجی تیمهای برگزیده در پارک و امکانات فیزیکی که در اختیار تیمها قرار داده شده است، گفت: در کنار امکانات در نظر گرفته شده برای تیمها، یک سری از فرآیند ها و پیشرفت ها تنها به برکت حضور افراد در اکوسیستم پارک اتفاق می افتد. افراد در محیطی هستند که می توانند از تجربیات شکل گرفته در پارک استفاده کنند و به شبکه سازی در محیط های مختلف پارک (liquid networking) بپردازند. 

وی افزود : که تجربه حضور افراد در فضای Co-working تجربه جدیدی برای پارک هست و باید ایین نامه های دقیق برای این منظور تعبیه شود، چرا که این افراد که از بیرون پارک در فضای داخلی آن ساکن هستند از نظر موارد مختلف مانند امنیت و سلامت نیز حایز اهمیت هستند. همچنین ایشان از چشم انداز همکاری های بین المللی و مرتبط کردن جشنواره به فضاهای بزرگتر و بین المللی صحبت کردند.

در ادامه مهندس جمیلی، رئیس هیئت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی، در خصوص همکاری با پارک گفت: با اعتمادی که به پارک داریم و از آن جهت که در فضای پارک هستیم خود را ملزم به رعایت قوانین پارک می‌دانیم. ایشان بیان کردند پارک را جدا از خود نمی‌دانند، همچنین اشاره کردند که امکان اختلاف نظر در همکاری بین خود و پارک وجود دارد که می‌توان آنها را با مشارکت برطرف کرد. و در انتها اشاره کردند که همکاری با دانشگاه لطف و عنایت خداوند است و ما از این اتفاق راضی و خوشحالیم.

مهندس جمیلی همچنین از حمایت از هر 10 تیم برگزیده در استارت آپ ویکند جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان به جای 6 تیم خبر داد. ایشان اشاره کرد: سعی می‌کنیم تا فضا را بیشتر کنیم. هر چقدر فرصتها بیشتر شود به نفع دانشجویان و مملکت است. جمیلی افزود: در جشنواره دوم ما از هیچ به جایی رسیدیم که اکنون لذت می بریم و اکنون دیدمان به جشنواره سوم است و می خواهیم در جشنواره سوم با کمترین هزینه بیشترین بهره وری را داشته باشیم.

در پایان این مراسم، از فضای کار اشتراکی Co-working که در اختیار تیمهای برگزیده رویدادهای استارتآپی قرار داده می شود بازدید شد. و با تیم ها در مورد ایده ها، مراحل کاریشان، برنامه ها و مشکلاتی که پیش رو دارند با آنها صحبت کردند.