به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه تهران، مراسم تجلیل از کارکنان نمونه ۱۳۹۵ با حضور دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، اعضای هیأت رئیسه، جمعی از رؤسای دانشکده‌ها، معاونان، مدیران، ۱۰ مهرماه ۱۳۹۵، در تالار شهید چمران دانشگاه تهران برگزار شد.
 


در این مراسم، دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به نقش مهم کارمندان در ارتقا کیفی دانشگاه گفت: «کیفیت فعالیت‌های دانشگاه منوط به کیفیت عملکرد کارکنان، دانشجویان و استادان است و نقصان در هر یک از این حوزه‌ها دانشگاه را با چالش جدی روبه رو می‌کند. اگر امروز به عنوان برترین و معتبرترین دانشگاه ایران شناخته می‌شویم و جایگاه بین‌المللی شناخته شده‌ای داریم، این موقعیت مرهون همکاری و کوشش‌های همه خانواده بزرگ دانشگاه تهران است.»

رئیس دانشگاه تهران افزود: «وقتی صحبت از ارتقا جایگاه بین‌المللی دانشگاه به میان می‌آید به این معنا است که مبادلات بین‌المللی ما افزایش می‌یابد و فعالیت‌های دانشگاه تهران در سطح بین‌المللی چشمگیرتر خواهد شد و تحقق این امر بدون توجه به ارتقا فعالیت‌های کارکنان امکان‌پذیر نیست.»
 


وی با اشاره به دانشگاه کارآفرین گفت: «با تغییر برنامه‌های آموزشی به سوی این هدف جهت‌گیری اعضای هیأت علمی نیز به این سو خواهد بود و طبیعی است که کارکنان دانشگاه باید برای این شرایط مهیا شوند و مانند گذشته آمادگی پذیرش مسئولیت اجتماعی را داشته باشند.»

وی تصریح کرد: «همان‌گونه که دانشجو از استاد تأثیر می‌پذیرد، از رفتار کارمند نیز تأثیر می‌گیرد. کارکنان دانشگاه در این فضای معنوی و علمی فعالیت دارند، دانشجو از آنها خوب کار کردن و مسئولیت‌های اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای را یاد می‌گیرد.»

رئیس دانشگاه تهران تأکید کرد: «یک برنامه راهبردی وقتی اجرایی می‌شود که همه ارکان و اجزا آن در راستای این سیاست‌ها تنظیم شوند. اگر بخشی با آن متناسب نباشد، تحقق این اهداف با مشکل روبه رو می‌شود.»

همچنین در این مراسم دکتر سعید یزدانی، معاون اداری و مالی دانشگاه، طی سخنانی تمام کارکنان دانشگاه را نمونه دانست و افزود که به دلیل محدودیت از گلچین این نمونه‌ها طی این مراسم تجلیل به عمل می‌آید.

وی منابع انسانی توانمند را در هر مجموعه، با ارزش‌ترین منابع دانست و افزود: «تلاش ما در دانشگاه این است که این توانمندی‌ها را پاس بداریم.»

معاون اداری و مالی دانشگاه افزود: «برای رسیدن به آموزش موفق و پژوهش توسعه‌مدار توجه به رشد کارکنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وی با اشاره به اینکه این مراسم پس از پنج سال برگزار شد، تأکید کرد که در سال آینده در شاخص‌های گزینش کارمند نمونه اصلاحاتی انجام خواهد شد.»

در ادامه این مراسم دکتر محمدرضا حاتمی، مدیر کل منابع انسانی و امور رفاهی نیز طی سخنانی روند گزینش کارکنان نمونه را تشریح کرد و افزود: «در این گزینش شاخص‌هایی مانند نظم و انضباط اداری، وجدان کاری و اخلاق حرفه‌ای را در نظر گرفتیم و کسانی که امروز انتخاب شده‌اند نمونه‌ای کوچکی از کارکنان پرتلاش دانشگاه تهران هستند.» وی در پایان گزارشی از کارهای انجام شده در اداره کل منابع انسانی و امور رفاهی ارائه کرد.

گفتنی است دکتر فریبا افکاری، به نمایندگی از شورای صنفی کارمندان دانشگاه تهران، در سخنانی ضمن تشکر از مسئولان دانشگاه و برگزارکنندگان جشن تجلیل از کارمندان گفت: «کارمند دانشگاه تهران بودن افتخار و در عین حال مسئولیت بزرگی است.»

وی با اشاره به اعتبار دانشگاه تهران در سطح جهانی گفت: «دانشگاه تهران صاحب افتخارآفرین‌ترین استادان در سطح جهانی و پذیرای نخبه‌ترین دانشجویان ایران در رشته‌های مختلف است. به همان نسبت طبعاً از بدنه نیروی انسانی و کارشناسی باتجربه، تحصیل‌کرده و علمی نیز برخوردار است.»

در پایان، جشنواره تجلیل از کارکنان نمونه با قرعه‌کشی جوایز، اجرای موسیقی و اهدای جوایز به کارکنان نمونه از سوی رئیس دانشگاه و جمعی از مدیران همراه بود.

 

گفتنی است محمد علی جعفری معاون مرکز کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بعنوان کارمند نمونه از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران انتخاب گردید.