همزمان با “نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار” غرفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با حضور10 شرکت برتر پارک و 11 پردیس دانشکده های دانشگاه تهران با بالغ بر80 طرح به ارائه دستاوردهای خود پرداختند.

در ادامه به معرفی 10 شرکت حضور یافته در غرفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران پرداخته می شود.

ساخت کره های 20 متری در شرکت هنر مهندسی قرن 

از جمله شرکت های حضوریافته درغرفه پارک می توان به شرکت هنر مهندسی قرن به عنوان یک شرکت معماری و صنعتی اشاره کرد. این شرکت در زمینه سازه های پیش ساخته فعالیت دارد که از معروف ترین فعالیت های آن می توان به ساخت کره 20 متری و کره های 8 متری اشاره کرد. 

همچنین این شرکت به صورت تخصصی کره های نظامی ، ساختمان های چوبی، ساختمان های همگام با طبیعت و فعالیت های هنری همچون ساخت مجسمه ها را انجام می دهد.


*** 6 محصول تجاری سازی شده در شرکت ایده نو فارمد

شرکت ایده نو فارمد فعال در زمینه محصولات دارویی و دام پزشکی از دیگر شرکت های حضور یافته در غرفه دانشگاه تهران به شمار می رود. این شرکت با یافتن مشکلات دامداری ها داروهایی برای آن ها طراحی می کند.

از جمله 6 محصول تجاری سازی شده این شرکت شامل محلول H (اسپری درمانی درماتیت انگشتی) ، ناول گارد (ضد عفونی کننده بند ناف گوساله، کره اسب و گوساله های نوزاد بر پایه کلد هگزیدین)، تیت گارد یده (ضدعفونی کننده پستان گاو پس ازدوشش بر پایه ید)، اسپری فحل یابی، پری مینت (محصول ضد عفونی کننده قبل از دوشش)، تله مگس است. 

همچنین این شرکت سه محصول درحال تجاری سازی شدن دارد که اسامی آن ها به زودی اعلام خواهد شد.


** ساخت اسپری آب گریز کننده درشرکت نانو مهندسی سطح ژیکان

شرکت نانو مهندسی سطح ژیکان در زمینه ساخت پوشش های آب گریز، فوق آب گریز و آب دوست و تجهیزات آزمایشگاهی مرتبط با این علم فعالیت می کند. از جمله دستاوردهای این شرکت می توان به پودر جاذب رطوبت ازهوا دررطوبت های بسیار اندک زیر30 درصد اشاره کرد به این نحو که رطوبت را از هوا گرفته و با استفاده از دستگاه های مخصوص تبدیل به آب می کند. 

اسپری آب گریز کننده برای جلوگیری از ایجاد لک بر روی شیشه ماشین ، شیشه های ساختمان، پارچه وغیره نیز از دیگر دستاوردهای این شرکت به شمار می رود. 


** ساخت دهانشویه سماق در شرکت گیاهان دارویی بهار سپینود 

شرکت گیاهان دارویی بهار سپینود نیزکه در زمینه گیاهان دارویی ، مکمل های غذایی و داروهای گیاهی فعالیت دارد از دیگر شرکت های فعال درغرفه پارک به شمار می رفت. 

از جمله محصولات آن می توان به دهانشویه سماق اشاره کرد که این دهان شویه ضد التهاب، ترمیم کننده زخم های دهانی و آنتی اکسیدان است.

داروی گیاهی سفوف حفظ از دیگرمحصولات این شرکت به شمار می رود که به صورت کپسول و به منظور تقویت حافظه و مغز و پیشگیری از بیماری دمانس مورد استفاده قرار می گیرد. 

داروی جلاب طبی ساخته شده از گلاب و زعفران به عنوان داروی ضد افسردگی و تقویت کننده قلب از دیگر محصولات این شرکت است. 

** ساخت دستگاه ضخامت سنج لایه های نازک درشرکت فناوری خلاء کهربا

پایه فعالیت شرکت فناوری خلاء کهربا در زمینه اندازی گیری های به روش های اپتیکی است.

ازجمله طرح های این شرکت می توان به ساخت دستگاه ضخامت سنج لایه های نازک به منظور اندازه گیری ضخامت لایه های نشانده شده برروی سطوح با دقت 2 نانومتر اشاره کرد.

همچنین رویه نگار لیزری سطوح به منظور زبری سنجی سطوح و ارائه توپوگرافی سطح تا دقت یک میکرومتر از دیگر طرح های این شرکت به شمار می رود. 

دستگاه ارتعاش سنج، دوربین های تصویربرداری علم، رویه نگار اپتیکی، تجهیزات اپتیکی، اندازه گیری و مدل سازی وضخامت سنج و ارتعاش سنجش لیزری ازدیگر محصولات این شرکت به شمار می رد.

**ساخت نرم افزارمترجم در شرکت ویرا افزارآدان 

شرکت ویرا افزار آدان ازدیگر شرکت های حضور یافته درغرفه پارک علم و فناوری به شمار می رود.  

ساخت نرم افزارمترجم و کمک مترجم شامل دیکشنری های تخصصی در 15 حوزه ی مختلف، ترجمه انواع فایل های متنی، ترجمه در ربات تلگرام و قابلیت تشخیص دامنه موضوعی متن از جمله محصولات این شرکت به شمار می رود.

نرم افزار ویراستار با نسخه شخصی و سازمانی و تایپ سریع و صحیح به منظوراستاندارد سازی متون فارسی، خطایاب املایی معنایی دستوری و قابل استفاده در هر جایی که فارسی تایپ می شود، از دیگر محصول این شرکت است.


**شرکت سهی سیستم فعال در زمینه HSE

از جمله فعالیت های عمده شرکت سهی سیستم فعالیت در زمینه HSE ( ایمنی، بهداشت و محیط زیست ) است . 

دراین شرکت علاوه بر استفرار و نگه داشت تمام سیستم های مدیریتی HSE،  نرم افزاری با عنوانHSE پاسپورت (شناسه ملی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست) ثبت اختراع شده است که به منظور آنالیز تمام اطلاعات شخص و سازمان ها در مراکز مختلف اداری و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در این شرکت خدمات آموزشی مرتبط با موارد ذکر شده ارائه می دهد.


**ساخت ماشین های صنعتی درشرکت آرشام ماشین فرزام 

این شرکت در زمینه طراحی و تولید ماشین های صنعتی و اتوماسیون صنعتی فعالیت می کند. 

ازجمله طرح های این شرکت می توان به طرح اجرای اصالت کالا اشاره کرد که برای شرکت های داروساز و وارد کننده های دارو و لوازم بهداشتی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد که طی آن اطلاعات متغیر یونیک برای تمام محصولات سلامت محور همچون دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی و حتی برخی مواد غذایی از طرف تولید کننده یا وارد کننده درج می شود که مشتری استعلام اصالت کالا یا محصول را داشته باشد و از تقلب کالا جلوگیری کند.

در این راستا تولید ماشین آلات ، نرم افزارها و مواد اولیه برای این طرح از فعالیت های این شرکت به شمار می رود.

**ساخت سامانه کیلید در شرکت آدان نیک افزار

شرکت آدان نیک افزار، یک شرکت نرم افزاری است که در حوزه بانکی و بیمه ای فعالیت می کند. 

از جمله سامانه ها و محصولات فعال در این شرکت شامل سامانه کیلید، سامانه حساب و کتاب، سامانه کاریز، سامانه کلون، سامانه گمانیک است.

**ساخت سامانه اطلاعات مکانی رومیزی در شرکت توسعه علوم ژئوماتیک رهپویان 

شرکت توسعه علوم ژئوماتیک رهپویان به عنوان شاخه تخصصی خدمات  ژئوماتیک گروه رهپویان و با هدف توسعه کاربردی علوم و فنون وابسته خصوصا سنجش از دور و سیستم اطلاعات مکانی به عنوان یک مرکز دانش بنیان در حوزه ژئوماتیک تاسیس شده است.

سامانه اطلاعات مکانی رومیزی رهپویان، سامانه پایش گیتا ویژه مدیریت فرآیند نظارت و بازرسی سازمانی، سامانه اطلاعات مکانی تحت وب رهپویان از جمله محصولات این شرکت به شمار می رود.