گالری گالری

اخبار اخبار

نبود نوآوری، بزرگ ترین مشکل در سیستم بانکی است

شناسه : 76406796

 

مراسم رونمایی از ۱۰ محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همزمان با دهه مبارک فجر با حضور جمعی از شخصیت های دانشگاهی و مدیران علمی و صنعتی کشور، سرمایه گذاران، مشاوران تخصصی، مدیران واحدهای فناور برگزار شد.

در بخشی از این مراسم پنل تخصصی تجاری سازی با حضور کارشناسان این حوزه از جمله فرهاد اینالوئی معاون فن‌آوری اطلاعات بانک ایران زمین برگزار شد.

اینالوئی سخن خود را با این جمله شروع کرد که بین ارائه یک ایده و تبدیل شدن آن به محصول فاصله زیادی وجود دارد؛ در حال حاضر بزرگترین مشکل بانک‌ها این است که نوآوری در سیستم بانکی وجود ندارد.

وی ادامه داد: اما در این جمع حاضر ممکن است، ایده‌های نوآوری وجود داشته باشد که بتواند به ثروت و محصول تبدیل شود.

وی با بین این که در حال حاضر با مدل موجود در شبکه بانکی نمی‌توان ایده‌های خلاق را پذیرفت، اظهار داشت: امروز همه ما با مفاهیم بانکداری باز آشنا هستیم، اما واقعیت این است که در حال حاضر در ایران بانکداری باز وجود ندارد، بنابراین باید مدلی را تعریف کنیم تا مباحث تئوری و خلاق دانشگاهی را بتوان در سیستم بانکی اجرایی کرد.

معاون فن‌آوری اطلاعات بانک ایران زمین، لازمه تعامل شبکه بانکی با محصولات شرکت‌های دانش بنیان را حرکت به سمت بستر ایجاد بانکداری دیجیتال دانست و گفت: سیستم فعلی بانکی کشور بانکداری الکترونیک است، و سیستمی که قرار است به آن برسیم بانکداری دیجیتال است که در آن می توان بستر همکاری بین بانکها و شرکتهای دانش بنیان را تعریف کرد.

اینالوئی در تشریح چگونگی همکاری سیستم بانکی با شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: اصلی ترین مسئله ای که در بانکداری باز وجود دارد در وهله نخست این است که بانک بتواند سرویس‌های خود را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهد به این صورت که ایده از شما و سرویس از بانک است.

وی سخن خود را با یک مثال ادامه داد و گفت: فرض کنید یک شرکت دانش بنیان نرم افزاری را آماده می کند، چک را اسکن کرده، و قادر باشد بعد از گرفتن تصویر چک آن را تبدیل به دیتا و آماده پرداخت کند، ولی هنوز امکان پول شدن این چک وجود ندارد، در حقیقت در اینجا بانک وارد می شود و سرویس پردازش چک را در اختیار آن شرکت قرار می دهد و به این صورت آن شرکت می تواند ایده خود را اجرایی کند.

این کارشناس حوزه انفورماتیک گفت بانک ایران زمین آمادگی دارد در حوزه های یاد شده با شرکت های دانش بنیان همکاری داشته باشد.

بانک ایران زمین به دنبال نوآوری و محصول جدید است، ما سرویس های پایه را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهیم و آنها با ترکیب این سرویس ها محصول می سازند و آن را به مشتریان ارائه می دهند و نحوه مشارکت بانک با این شرکتها به این صورت خواهد بود که یا محصول را از طریق بانک می فروشند و یا با بانک بصورت مشارکتی همکاری خواهند داشت.

اینالوئی با اشاره به سیاست‌های بانک ایران زمین در حوزه همکاری با شرکت‌های دانش بنیان، گفت: این موضوع در حوزه مشتریان خرد و در حوزه B ۲ C به دلیل پایین بودن میزان سرمایه گذاری و تبدیل سریع آن به سود کاربرد بسیاری می تواند داشته باشد.

اینالویی در خصوص تامین مالی شرکتهای دانش بنیان توسط بانک ایران زمین گفت: در حوزه خرد سرمایه گذاری سنگینی قرار نیست انجام شود، بانک سرویس های پایه خود را جهت خلق یک محصول جدید در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار می‌دهد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با ورود این شرکتها به عرصه خدمات بانکی در آینده نزدیک شاهد ارائه سرویس‌های نوین بانکی و رشد و توسعه هر چه بیشتر خدمات بانکداری دیجیتال باشیم.


فراخوان فراخوان

فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی
فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی
فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی جهت استقرار در ساختمان های واقع در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی شهر کرج، پردیس ابوریحان(پاکدشت)، پردیس کاسپین و فومن...
فرخوان برنامه شکوفایی یک
فرخوان برنامه شکوفایی یک
برنامه شکوفایی یک با هدف حمایت، جهت گیری پایان نامه ها به سمت موضوعات کاربردی و ارتقای توانمندی دانشجویان در جذب منابع مالی برگزار می شود.
فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه
فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه
فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه جهت استقرار در ساختمان های واقع در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی شهر کرج، پردیس ابوریحان(پاکدشت)، پردیس کاسپین و فومن
حمایت پارک علم و فناوری از ایده‌های فناورانه دانشجویان
حمایت پارک علم و فناوری از ایده‌های فناورانه دانشجویان
پارک علم و فناوری دانشگاه، در راستای حمایت از ایجاد کسب‌وکارهای فناورانه حاصل از فعالیت‌های علمی در دانشگاه تهران...
فراخوان  پذیرش در  برنامه شکوفایی
فراخوان پذیرش در برنامه شکوفایی
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای مأموریت حمایت از ایجاد کسب و کارهای...
رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مراسم رونمایی از 9 محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان همکاری در زمینه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در کلینیک کسب و کار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
فراخوان همکاری در زمینه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در کلینیک کسب و کار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مرکز تجاری سازی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای توانمند سازی هسته ها و واحدهای فناور مستقر...
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری...
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
کلیه شرکتهای متقاضیِ شرکت در فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
تجاری سازی در راستای اهداف خود و نیز از سویی با توجه به برگزاری موفقیت آمیز...