گالری گالری

اخبار اخبار

مناقصات

شناسه : 62742381

شركت در مناقصات و فراخوان های پژوهشی يكي از مراحل استراتژيك و حياتي براي پيمانكاران محسوب مي‌شود. مي‌توان شركت در مناقصه و فراخوان پژوهشی را در دو گام تصميم گيري متوالي اما مجزا خلاصه كرد:
I.    در گام اول پيمانكار تصميم می گيرد كه آيا در مناقصه یا فراخوان پژوهشی خاص شركت میكند يا خير؟
II.    در گام دوم قيمت پيشنهادي ارائه می شود.
تعيين قيمت نهايي براي شركت در مناقصه یا فراخوان پژوهشی تصميم حساسي است كه معمولاً ازطريق تجربه و شهود اتخاذ مي‌شود. با توجه به این که عوامل‌ بسياري بر قيمت پيشنهادي تأثير مي گذارند، استفاده از یک فرايند تصميم گيري غیر سیستماتیک ممكن است منجر به پیشنهاد قيمت‌های بسیار بالا يا پايين شود که در هرکدام از آن ها موفقیت در مناقصه یا فراخوان مورد نظر با چالش مواجه خواهد شد. قيمت‌ها ممكن است از عوامل خارجي هم‎چون خط مشي‌هاي رقيبان، تعداد پروژه‌هايي كه شركت در آن‎ها حضور دارد، تعداد پيمانكاراني كه در يك مناقصه یا فراخوان پژوهشی رقابت مي‌كنند، خصوصيات پروژه و كارفرما و ... تأثير بپذيرد. زمانی که قیمت پیشنهادی بالا باشد شانس برنده شدن در مناقصه یا فراخوان پژوهشی بسیار کاهش مییابد. همچنین اگر قیمت پیشنهادی پایین باشد ممکن است کارفرما نسبت به توانمندی متقاضی در انجام فرایند مناقصه یا فراخوان پژوهشی دچار ابهام شود و یا در صورت برنده شدن در مناقصه یا فراخوان مورد نظر متقاضی از نظر مالی ضرر کند. بنابراين برای تعیین قیمت در بسته پیشنهادی بسیار حائذ اهمیت بوده و نیازمند یک تحلیل سیستماتیک و استفاده از مشاوران خبره در حوزه مورد نظر دارد.
تصمیم گیری صحیح در هر کدام از این دو گام بر صرفه اقتصادی، درآمدهای ناشی از پروژه و به طور کلی توجیه پذیری و موفقیت انجام پروژه برای یک متقاضی خاص، تاثیر گذار است. در نتیجه کمک به پیمانکاران برای اتخاذ تصمیم درست به خصوص برای پیمانکاران و شرکت های نوپا، بسیار مهم است. از این رو پارک علم فناوری دانشگاه تهران در جهت کمک به واحدهای مستقر در پارک، بخش مناقصات و فراخوان های پژوهشی را ارائه کرده است.
در این بخش در گام اول لیستی از مناقصات و فرخوان های پژوهشی ارائه شده است که متقاضیان می توانند با رجوع به آن اطلاعات مربوطه را بدست آورند. همچنین در نظر داریم در گام های بعدی فرایند مشاوره این حوزه را با بهره گیری از مشاوران خبره در بخش های مختلف ارائه کنیم.
متقاضیان میتوانند با مراجعه به لینک های ارائه شده در این بخش اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایند.
•    اطلاعات این بخش به صورت فصلی مورد بازنگری قرار گرفته و در صورت امکان بروز رسانی می شود.

 


فراخوان فراخوان

رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مراسم رونمایی از 9 محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان همكاري در زمينه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در كلينيك كسب و كار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مركز تجاري سازي پارك علم و فناوري دانشگاه تهران در راستاي توانمند سازي هسته ها و واحدهاي فناور مستقر...
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری...
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
کلیه شرکتهای متقاضیِ شرکت در فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
تجاری سازی در راستای اهداف خود و نیز از سویی با توجه به برگزاری موفقیت آمیز...
فراخوان پذیرش در برنامه شكوفايي دو
پارك علم و فناوري دانشگاه تهران در راستاي مأموريت حمايت از ايجاد كسب و كارهاي...