گالری گالری

اخبار اخبار

دکتر امید بر ضرورت تأسیس بنیادهای حامی علم و فناوری در پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی تأکید کرد

شناسه : 24321948

 

   دکتر محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و قائم مقام وزیر در ستاد خیرین بر ایجاد بنیادهای حامی علم و فناوری در پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید در نشست مدیران روابط عمومی پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی که در محل این وزارتخانه برگزار شد درخصوص شناخت مردم از پارک‌های علم و فناوری و اقداماتی که در پارک‌ها انجام می شود اظهار داشت: وظیفه شما مدیران روابط عمومی اطلاع رسانی و توجیه مردم است و بخش مهم آن این است که مسئولان در سطح استان‌ها و کشور از پیشرفت‌ها و دستاوردهای مراکز رشد، شرکت‌های دانش بنیان و فعالیت‌های انجام شده مطلع شوند.
دکتر امید درخصوص لزوم نگاه ویژه به پارک های علم و فناوری خاطرنشان کرد: در سال گذشته در بحث اعتبارات برای بودجه پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی 2 مدل متفاوت نسبت به مدلی که برای دانشگاه‌ها بود در نظر گرفته شد که این امر منجر به رشد 27 درصدی بودجه پارک‌های علم و فناوری در بودجه سال جاری شد.
وی تصریح کرد: روابط عمومی‌ها هم اکنون در دنیا نقش بازاریابی را نیز برای مؤسسات ایفا می‌کنند و به نوعی موسسه ذی‌ربط را به مجامع و مخاطبان مختلف و بازارها معرفی می‌کنند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه امکان تکمیل همه زیرساخت‌های مورد نیاز آموزش عالی از سوی دولت وجود ندارد گفت: در حوزه آموزش عالی بیش از 5/2 میلیون متر مربع پروژه نیمه کاره وجود دارد که تکمیل این پروژه ها نیاز به 4هزار میلیارد تومان سرمایه و بیشتر از 10 سال زمان است.
وی افزود: در 2 سال گذشته تلاش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر این بود که از کمک خیرین استفاده کند و اقبال خیرین به مجموعه آموزش عالی نیز بسیار خوب بوده است و سبب شده بسیاری از پروژه‌های به زمین مانده تکمیل شود.
دکتر امید، فرهنگ وقف را فرهنگی مترقی دانست و گفت: در آموزش عالی این امر بیش از 700 سال قدمت دارد و هم اکنون اکثر دانشگاه ها و برخی از پارک های علم و فناوری در زمینه استفاده از ظرفیت‌های خیرین موفق بوده‌اند و تعدادی از آن‌ها بنیاد حامی علم و فناوری تشکیل داده‌اند. این بنیادها، بنیادهایی مردم نهاد و غیردولتی هستند که در آنها خیرین و معتمدان منطقه دور هم جمع می‌شوند تا به توسعه و تقویت آموزش عالی کمک کنند.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 100 هزار مترمربع پروژه توسط خیرین آموزش عالی در دست تکمیل است و در کشور ما این ظرفیت وجود دارد که با کمک مردم، خیرین و واقفین همه نیازهای آموزش عالی در بخش زیرساختی را مرتفع کنیم.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در خاتمه افزود: در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ستاد خیرین تمام سیاست های مربوط به حوزه خیرین را هماهنگی و ساماندهی می‌کند. با هدایت این ستاد، بنیادهای خیرین در سراسر کشور شکل گرفته و همچنین بنیاد حامیان علم و فناوری ایران که هماهنگ کننده کمک ها به مجموعه آموزش عالی کشور است در وزارت کشور به ثبت رسیده و قرار است در دانشگاه‌ها، مؤسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری شعبه داشته باشد.
گفتنی است در این نشست علاوه بر جلسه پرسش و پاسخ، کارگاه آموزشی تبدیل ایده به ثروت و ارزآوری نیز برگزار شد.


فراخوان فراخوان

فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه
فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه
فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه جهت استقرار در ساختمان های واقع در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی شهر کرج، پردیس ابوریحان(پاکدشت)، پردیس کاسپین و فومن
فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی
فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی
فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی جهت استقرار در ساختمان های واقع در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی شهر کرج، پردیس ابوریحان(پاکدشت)، پردیس کاسپین و فومن...
فرخوان برنامه شکوفایی یک
فرخوان برنامه شکوفایی یک
برنامه شکوفایی یک با هدف حمایت، جهت گیری پایان نامه ها به سمت موضوعات کاربردی و ارتقای توانمندی دانشجویان در جذب منابع مالی برگزار می شود.
حمایت پارک علم و فناوری از ایده‌های فناورانه دانشجویان
حمایت پارک علم و فناوری از ایده‌های فناورانه دانشجویان
پارک علم و فناوری دانشگاه، در راستای حمایت از ایجاد کسب‌وکارهای فناورانه حاصل از فعالیت‌های علمی در دانشگاه تهران...
فراخوان  پذیرش در  برنامه شکوفایی
فراخوان پذیرش در برنامه شکوفایی
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای مأموریت حمایت از ایجاد کسب و کارهای...
رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مراسم رونمایی از 9 محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان همکاری در زمینه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در کلینیک کسب و کار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
فراخوان همکاری در زمینه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در کلینیک کسب و کار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مرکز تجاری سازی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای توانمند سازی هسته ها و واحدهای فناور مستقر...
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری...
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
کلیه شرکتهای متقاضیِ شرکت در فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
تجاری سازی در راستای اهداف خود و نیز از سویی با توجه به برگزاری موفقیت آمیز...