گالری گالری

اخبار اخبار

دکتر امید بر ضرورت تأسیس بنیادهای حامی علم و فناوری در پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی تأکید کرد

شناسه : 24321948

 

   دکتر محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و قائم مقام وزير در ستاد خيرين بر ايجاد بنيادهاي حامي علم و فناوري در پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز پژوهشي تأكيد كرد.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دكتر اميد در نشست مديران روابط عمومي پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز پژوهشي كه در محل اين وزارتخانه برگزار شد درخصوص شناخت مردم از پارك‌هاي علم و فناوري و اقداماتي كه در پارك‌ها انجام مي شود اظهار داشت: وظيفه شما مديران روابط عمومي اطلاع رساني و توجيه مردم است و بخش مهم آن اين است كه مسئولان در سطح استان‌ها و كشور از پيشرفت‌ها و دستاوردهاي مراكز رشد، شركت‌هاي دانش بنيان و فعاليت‌هاي انجام شده مطلع شوند.
دكتر اميد درخصوص لزوم نگاه ويژه به پارك هاي علم و فناوري خاطرنشان كرد: در سال گذشته در بحث اعتبارات براي بودجه پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز پژوهشي 2 مدل متفاوت نسبت به مدلي كه براي دانشگاه‌ها بود در نظر گرفته شد كه اين امر منجر به رشد 27 درصدي بودجه پارك‌هاي علم و فناوري در بودجه سال جاري شد.
وي تصريح كرد: روابط عمومي‌ها هم اكنون در دنيا نقش بازاريابي را نيز براي مؤسسات ايفا مي‌كنند و به نوعي موسسه ذي‌ربط را به مجامع و مخاطبان مختلف و بازارها معرفي مي‌كنند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بيان اينكه امكان تكميل همه زيرساخت‌هاي مورد نياز آموزش عالي از سوي دولت وجود ندارد گفت: در حوزه آموزش عالي بيش از 5/2 ميليون متر مربع پروژه نيمه كاره وجود دارد كه تكميل اين پروژه ها نياز به 4هزار ميليارد تومان سرمايه و بيشتر از 10 سال زمان است.
وي افزود: در 2 سال گذشته تلاش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بر اين بود كه از كمك خيرين استفاده كند و اقبال خيرين به مجموعه آموزش عالي نيز بسيار خوب بوده است و سبب شده بسياري از پروژه‌هاي به زمين مانده تكميل شود.
دكتر اميد، فرهنگ وقف را فرهنگي مترقي دانست و گفت: در آموزش عالي اين امر بيش از 700 سال قدمت دارد و هم اكنون اكثر دانشگاه ها و برخي از پارك هاي علم و فناوري در زمينه استفاده از ظرفيت‌هاي خيرين موفق بوده‌اند و تعدادي از آن‌ها بنياد حامي علم و فناوري تشكيل داده‌اند. اين بنيادها، بنيادهايي مردم نهاد و غيردولتي هستند كه در آنها خيرين و معتمدان منطقه دور هم جمع مي‌شوند تا به توسعه و تقويت آموزش عالي كمك كنند.
وي تصريح كرد: هم اكنون بيش از 100 هزار مترمربع پروژه توسط خيرين آموزش عالي در دست تكميل است و در كشور ما اين ظرفيت وجود دارد كه با كمك مردم، خيرين و واقفين همه نيازهاي آموزش عالي در بخش زيرساختي را مرتفع كنيم.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در خاتمه افزود: در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ستاد خيرين تمام سياست هاي مربوط به حوزه خيرين را هماهنگي و ساماندهي مي‌كند. با هدايت اين ستاد، بنيادهاي خيرين در سراسر كشور شكل گرفته و همچنين بنياد حاميان علم و فناوري ايران كه هماهنگ كننده كمك ها به مجموعه آموزش عالي كشور است در وزارت كشور به ثبت رسيده و قرار است در دانشگاه‌ها، مؤسسات پژوهشي و پارك‌هاي علم و فناوري شعبه داشته باشد.
گفتني است در اين نشست علاوه بر جلسه پرسش و پاسخ، كارگاه آموزشي تبديل ايده به ثروت و ارزآوري نيز برگزار شد.


فراخوان فراخوان

فراخوان پذیرش در برنامه شكوفايي
پارك علم و فناوري دانشگاه تهران در راستاي مأموريت حمايت از ايجاد كسب و كارهاي...
رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مراسم رونمایی از 9 محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان همكاري در زمينه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در كلينيك كسب و كار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مركز تجاري سازي پارك علم و فناوري دانشگاه تهران در راستاي توانمند سازي هسته ها و واحدهاي فناور مستقر...
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری...
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
کلیه شرکتهای متقاضیِ شرکت در فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
تجاری سازی در راستای اهداف خود و نیز از سویی با توجه به برگزاری موفقیت آمیز...