گالری گالری

اخبار اخبار

دکتر احمدی در نشست مدیران روابط عمومی پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی: باید به روابط عمومی به عنوان یک علم، رویکرد و فرآیند نگاه کنیم

شناسه : 24322040

 

   نشست مديران روابط عمومي پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز پژوهشي با حضور دكتر وحيد احمدي معاون پژوهشي و فناوري، دکتر محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع، دكتر پيري مدير كل دفتر سياست‌گذاري و برنامه ريزي امور فناوري وزارت علوم و مديران پارك هاي علم و فناوري و مراكز پژوهشي كشور در محل اين وزارتخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، در اين مراسم دكتر احمدي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي حوزه علم و فناوري را بحث اطلاع رساني و روابط عمومي دانش بنيان دانست و گفت: انتظاري كه از روابط عمومي يك نظام علم و فناوري مي رود اين است كه اين نظام را كه بالاترين مرتبه علمي كشور است به مخاطبان عرضه كند و اگر اين امر محقق شود مي‌تواند مبناي توسعه و پيشرفت باشد.
وي افزود: متأسفانه هم اكنون تلقي ما از روابط عمومي، مركز تبليغات است، در صورتي كه تبليغات ابزاري براي روابط عمومي محسوب مي شود. شما مديران روابط عمومي بايد فرهنگ مردم و ديدگاه دو مجموعه درون و برون سازمان را بسازيد و براي حصول اين امر علاوه بر نياز به مجموعه ابزاري نو همراه با داشتن ديدگاه دانش بنيان، نوآور و خلاق محور است.
دكتر احمدي تصريح كرد: افرادي كه در روابط عمومي فعاليت دارند  بايد آناليز رفتاري در جامعه داشته باشند و بر جامعه شناسي، روان شناسي، فرهنگ سازي و اخبار مسلط باشند و داراي  بالاترين IQ، خلاقيت، اعتماد به نفس و شناخت بالايي نسبت به درون و برون سازمان  باشند.
معاون پژوهشي و فناوري خاطر نشان كرد: بنده اعتقاد دارم بايد به روابط عمومي به عنوان يك علم، رويكرد و فرآيند نگاه كنيم.
وي با اشاره به ضرورت ايجاد تورهاي مجازي خاطر نشان كرد: با ايجاد تورهاي مجازي اين امكان براي افراد به وجود مي آيد كه از پارك‌هاي علم و فناوري به صورت زنده بازديد كنند و همچنين  امكان فروش اتاق نيز در فضاي مجازي پارك‌هاي علم و فناوري نيز فراهم مي شود.
گفتني است در اين مراسم سيد مرتضي عبدالبقايي مدير روابط عمومي پارك علم و فناوري گيلان و دبير شوراي هماهنگي پارك‌هاي علم و فناوري گزارشي از عملكرد پارك هاي علم و فناوري كشور ارائه كرد.


فراخوان فراخوان

رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مراسم رونمایی از 9 محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان همكاري در زمينه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در كلينيك كسب و كار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مركز تجاري سازي پارك علم و فناوري دانشگاه تهران در راستاي توانمند سازي هسته ها و واحدهاي فناور مستقر...
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری...
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
کلیه شرکتهای متقاضیِ شرکت در فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
تجاری سازی در راستای اهداف خود و نیز از سویی با توجه به برگزاری موفقیت آمیز...
فراخوان پذیرش در برنامه شكوفايي دو
پارك علم و فناوري دانشگاه تهران در راستاي مأموريت حمايت از ايجاد كسب و كارهاي...