گالری گالری

اخبار اخبار

تجهیز منابع مالی استارت‌آپ‌ها با صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه

شناسه : 76406838

مدیرعامل فرابورس ایران در مراسم رونمایی از 10 محصول فناورانه و گشایش فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، از تلاش چند ساله فرابورس و هماهنگی با ارگان‌ها و نهادهای مختلف برای طراحی و تجهیز منابع مالی برای اکوسیستم دانش‌بنیان سخن گفت.


 

در مراسمی که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با حضور رئیس این دانشکده، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، معاون صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک و مدیرعامل فرابورس ایران برگزار شد، شرکت‌کنندگان در پنل «سیاست‌گذاری» به اقدامات و سیاست‌گذاری حوزه‌های کاری خود در خصوص تقویت اکوسیستم دانش‌بنیان اشاره کردند.
امیرهامونی نیز در این پنل با بیان اینکه با همکاری سازمان‌هایی مانند پارک علم و فناوری پردیس، وزارت علوم، قوه قضاییه و سایر نهادهای درگیر در طول چند سال گذشته اقدامات خوبی در زمینه تامین مالی و تجهیز منابع برای اکوسیستم دانش‌بنیان در کشور صورت گرفته‌ است، عنوان کرد: سال 93 بازار دارایی در کشور راه‌اندازی شد که خلاف انتظاراتی که وجود داشت تاکنون تجهیز منابع مالی زیادی را برای صاحبان ایده و اختراع رقم زده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی بازار شرکت‌های کوچک و متوسط اشاره کرد و تسهیل شرایط برای حضور استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های های‌تک در تابلوی دانش‌بنیان این بازار را اقدام ارزنده‌ای در مسیر تامین مالی این شرکت‌ها دانست.
به گفته هامونی رونمایی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه نیز از دیگر اقداماتی به‌شمار می‌رود که همسو با بورس کشورهای پیشرو در فرابورس رقم خورده است تا به این ترتیب شاهد گسترش کارآفرینی و به‌کارگیری ایده‌های جوان و خلاق در کشور و در نتیجه تامین مالی اقتصاد دانش‌بنیان و افزایش نقش موثر آن در رشد اقتصادی کشور باشیم.
مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینکه 40 درصد از ارزش بازاری بورس‌ها‌ در کشورهای پیشرو مربوط به شرکت‌هایی است که از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه بزرگ و بالغ شده‌اند، ادامه داد: هدف از راه‌اندازی و تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه تامین منابع مالی و تزریق نقدینگی به استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهایی فناورانه در ایران است که فعالیت کوتاه‌مدتی داشته‌اند و امکان جذب سرمایه از طریق پذیره‌نویسی عمومی را ندارند و همچنین به دلیل ریسک بالای مترتب بر آن‌ها معمولا بانک‌ها نیز از تامین مالی آن‌ها اجتناب می‌کنند.
هامونی به تدوین دستورالعمل تامین مالی جمعی (Crowd Funding ) نیز اشاره کرد و گفت: با همکاری وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی و سازمان بورس به دنبال راه‌اندازی این صندوق‌ها در فرابورس هستیم تا منابع مالی لازم را برای به ثمر رسیدن طرح‌ها و ایده‌ها به کمک سرمایه‌های مردمی جمع‌آوری کنیم که در این خصوص پیش‌نویس دستورالعمل راه‌اندازی کراود فاندینگ آماده و در اختیار هیات مدیره سازمان بورس گذاشته شده است که با تصویب نهایی سازمان، فعالیت آن در فرابورس آغاز خواهد شد.


فراخوان فراخوان

فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه
فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه
فراخوان پذیرش شرکت های فناور در حال توسعه جهت استقرار در ساختمان های واقع در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی شهر کرج، پردیس ابوریحان(پاکدشت)، پردیس کاسپین و فومن
فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی
فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی
فراخوان پذیرش شرکت های فناور رشدی جهت استقرار در ساختمان های واقع در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی شهر کرج، پردیس ابوریحان(پاکدشت)، پردیس کاسپین و فومن...
فرخوان برنامه شکوفایی یک
فرخوان برنامه شکوفایی یک
برنامه شکوفایی یک با هدف حمایت، جهت گیری پایان نامه ها به سمت موضوعات کاربردی و ارتقای توانمندی دانشجویان در جذب منابع مالی برگزار می شود.
حمایت پارک علم و فناوری از ایده‌های فناورانه دانشجویان
حمایت پارک علم و فناوری از ایده‌های فناورانه دانشجویان
پارک علم و فناوری دانشگاه، در راستای حمایت از ایجاد کسب‌وکارهای فناورانه حاصل از فعالیت‌های علمی در دانشگاه تهران...
فراخوان  پذیرش در  برنامه شکوفایی
فراخوان پذیرش در برنامه شکوفایی
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای مأموریت حمایت از ایجاد کسب و کارهای...
رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
رونمایی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مراسم رونمایی از 9 محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان همکاری در زمینه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در کلینیک کسب و کار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
فراخوان همکاری در زمینه آموزش کاربردی و مشاوره حرفه ای در کلینیک کسب و کار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
مرکز تجاری سازی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای توانمند سازی هسته ها و واحدهای فناور مستقر...
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
فراخوان جذب سرمایه گذار نیمه دوم سال 1395
متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری...
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
فراخوان فن بازار نیمه دوم سال 1395
کلیه شرکتهای متقاضیِ شرکت در فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران...
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
فراخوان رونمائی نیمه دوم سال 1395
تجاری سازی در راستای اهداف خود و نیز از سویی با توجه به برگزاری موفقیت آمیز...